Koolilõuna 05.06-09.06.2023

Esmaspäev
Kanakintsuliha mangokastmes (portsjon)
Veiseliha pada juurviljadega
Riisiroog köögiviljade ja pähklitega
Tatar, aurutatud
Riis, aurutatud
Ahjukaalikas ürtidega
Kõrvitsa-porgandisalat linaseemnetega
Peet, nuikapsas, ananass, roheline hernes, salatikaste
PRIA Piimatooted (piim 50g, keefir 50g)
Rukkileiva- ja sepikutoodete valik
Õun (PRIA)

Teisipäev
Köögiviljasupp sealiha ja ubadega
Vürtsikas tomatisupp hakklihaga
Bataadi-kõrvitsapüreesupp
Maasikamaius rukkileivaga
PRIA Piimatooted (piim 50g, keefir 50g)
Rukkileiva- ja sepikutoodete valik
Porgand, banaan

Kolmapäev
Broilerimaksakaste
Hakklihapallid karrikastmes
Suvikõrvitsa-spinatikoteletid juustuga
Kartulipüree
Kuskuss, aurutatud
Aurutatud brokkoli
Kapsa-apelsinisalat kõrvitsaseemnetega
Juurseller, hiinakapsas, punane uba, paprika, salatikaste
PRIA Piimatooted (piim 50g, keefir 50g)
Rukkileiva- ja sepikutoodete valik
Pirn (PRIA)

Neljapäev
Kanasupp läätsede ja aedviljadega
Kalaseljanka
Oasupp tomati ja spinatiga
Kirsitarretis vahukoorega
PRIA Piimatooted (piim 50g, keefir 50g)
Rukkileiva- ja sepikutoodete valik
Kaalikas, õun(PRIA)

Reede
Sealihakaste porruga
Kalkunistrooganov
Panniroog odrakruupide ja ahjuköögiviljadega
Kartul, aurutatud
Riisisegu (must, punane, valge), aurutatud
Röstitud juurviljad
Peedi-küüslaugusalat
Porgand, punane kapsas, mais, kaalikas, salatikaste
PRIA Piimatooted (piim 50g, keefir 50g)
Rukkileiva- ja sepikutoodete valik
Apelsin

 

Õpilasi toitlustatakse ettevõtte P. Dussmanni poolt koostatud nädalamenüü alusel, mis on avalikustatud kooli kodulehel ja söökla infostendil.

Kõikidele põhikooli õpilastele on hommikupuder ja koolilõuna tasuta.
Vanemad saavad soovi korral osta lapsele koolis lisaeinet. Alates 09.01.2023 on ühe lisaeine hind 0,90 senti.

Lisaeine on ettemaksuga toidukord. Lisaeinele tuleb laps eelnevalt registreerida läbi ARNO süsteemi https://arno.parnu.ee/. Kui olete märkinud lapse lisaeine sööjaks ARNO süsteemis, tuleb teha rahaline ülekanne ja pidada arvestust oma lapse toidukordade üle. Süsteem võtab iga lisaeine päeva eest automaatselt maha 0,90 eurosenti. Kui teie laps mingil põhjusel ei söö lisaeinet (haige, võistlused jne) tuleb lapsevanemal eelmise päeva kella 12.00-ks märkida ARNO-s laps mittesööjaks. Lapsevanem vastutab ise õige info sisestamise eest.

Kui laps ei soovi enam olla lisaeine sööja, siis peab lapsevanem ARNO süsteemis märkima lapse mittesööjaks (EI).

Lisaeine arvestamine ja maksmine toimub läbi haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO.

Toitlustamist puudutavate küsimustega palume pöörduda otse toitlustaja poole. Toitlustaja poolne kontaktisik on Mari-Liis Tammann, telefon 56869230, e-posti aadress See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

__________________________________________________________________________________________
Lisaeine tellimise
kiirjuhend vanematele: 

Kuidas laps sööma saada?
Valige „KOOLILÕUNA“ ning avaneb uus aken.
Sealt valige „Muuda lisapaketti.“
Valige real „Tulevikus käib söömas“ valik „JAH“ ja valida sobiv alguse kuupäev, millal laps lisaeinet söömas käima hakkab. Kui on sobilik valik tehtud, vajutada nuppu „Salvesta ja tagasi“.


Kuidas loobuda söömisest?
süsteem määrab lapse sööma automaatselt terve õppeaasta. Kui soovite lisaeinest loobuda, tuleb minna: “Koolilõuna” – “Muuda lisapaketti” ja sealt valiku alt “Käib lisaeinet söömas” valik “Ei” ja sobilik kuupäev.


Kuidas käib maksmine?
Menüü ribalt valige “KOOLILÕUNA.”
Lapse nime kõrvalt valige „Maksmine“ – saate valida avatud aknas sobiva summa ning siis sobiva panga, kus teha ülekanne.
Kindlasti tuleb vajutada peale makse sooritamist nuppu „tagasi kaupmehe juurde.“ Makse läheb teie ARNO kontole, kus arvestatakse automaatselt maha need söögikorrad, mil laps on registreeritud lisaeinele. Kontole võite kanda endale sobiva summa, kuid konto seisu ei tohiks miinusesse lubada.

Lisaeinet saab tellida enda jaoks sobilikeks päevadeks. Näiteks laps võib käia ainult kolmapäeviti lisaeinet söömas. Selleks peab lapsevanem ARNO süsteemist lisama korduvpuudumise (õpetus all väljatoodud lingil). ARNO süstemi tuleb märkida päevad, millal laps söömas ei käi, ehk puudumise päevad. Kui laps käib söömas ainult kolmapäeviti, siis lapsevanem peab märkima ARNO süsteemis puudumised esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel. Puudumisi saab muuta ja ümber märkida igal ajal.

ARNO süsteemis märgitakse ainult puudumisi. See tähendab, et kui ei ole ühtegi puudumist märgitud, käib laps igal lisaeine korral söömas ja raha arvestatakse kontolt maha. Lapsevanem vastutab ise puudumiste märkimise eest.

OLULINE ON TEADA, et saldo võib minna ka miinusesse. Kui Teie laps ei käi enam lisaeinet söömas, peab kindlasti lisaeine märkima “EI”.

Saldo on nähtav valiku “Koolilõuna” alt.


Kuidas puudumisi märkida?
Koolilõuna->lapse nime järel “Teata puudumisest” NB! Kui seda nuppu ei ole, tähendab see seda, et laps ei ole lisaeinele registreeritud. Puudumisi saab teatada kas üksikpuudumisena või korduvpuudumisena.

Kui soovite teha üksik puudumisi, saab sisestada avanenud aknas kuupäevad (algus ja lõpp), millal laps puudub. Oluline on vajutada “salvesta ja tagasi”. Kui aga soovite teha korduv puudumisi, tuleks avanenud aknas liikuda veidi alla, kus on valimis “või märkige korduv puudumine”.

Selleks sektsioonis saate valida päevad, millal laps ei käi söömas. Ehk, kui laps tahab esmaspäeval ja kolmapäeval süüa, tuleks seal ära märkida T, N ja R (ehk päevad, millal laps ei käi söömas). Oluline on vajutada “salvesta ja tagasi”

Puudumist saab märkida vaid tulevikku ning järgmise päeva puudumisest tuleks teavitada enne eelmise päeva kella 12:00. Kindlasti tuleb ise märkida puuduma laps ka päevadel, kui toimuvad väljasõidud, ujumised, spordipäevad vms. Tagasikandeid teha ei ole võimalik, lapsevanem peab ise jälgima oma lapse lisaeinel osalemist.

Arno keskkonnas saate jälgida oma makse jääki ning vajadusel teha uus makse.


Lisaeine aasta lõpetamine
Kui õppeaasta saab läbi ja teie laps jätkab samas koolis õppimist, läheb lisaeine saldo automaatselt üle järgmisse õppeaastasse (miinus k.a.). Kui aga soovite saldolt raha tagasi taotleda, tuleb kirjutada vabas vormis avaldus toitlustajale, kus on kirjas teie lapse nimi, klass, kool ning teie nimi ja arveldusarve number, kuhu sooviksite raha ülekandmist. Avaldus tuleb saata P.Dussmann Eesti OÜ parnukoolidSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Igal õppeaastal tuleb laps uuesti lisaeine sööjaks registreerida. Ainult raha saldole lisamisest ei piisa.


Konto jäägi tagastamine
Kui laps ei soovi enam lisaeinet kuid saldole jääb veel kasutamata raha, tuleb esitada vabas vormis avaldus toitlustajale P. Dussmann Eesti OÜ parnukoolidSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kuhu märkida oma soov, summa, lapse nimi, lapsevanema nimi ja arveldusarve number, millele tagasikanne teha. ARNO süsteemis olev nupp “toiduraha tagastamine” on mõeldud raamatupidamisele.